Wskazania:

Lek wspomagający w leczeniu demineralizacji kośćca, zaburzeń gospodarki mineralnej ze szczególnym uwzględnieniem zaburzeń wapniowo-magnezowo-fosforanowych.Niedobór mikroelementów i soli mineralnych w każdym wieku. Wskazany w okresie gwałtownego wzrostu,uprawiania sportu i leczenia złamań.

Działanie:

Rexorubia stanowi kompozycję biologicznie czynnych składników bardzo korzystnie działających na organizm. Preparat ten stosuje się w przypadku konieczności wyrównania niedoborów mikroelementów i soli mineralnych. Lek pobudza przyswajanie z diety odpowiednich składników w przypadku demineralizacji organizmu. Rexorubia ma właściwości rewitalizujące. Wyrównuje niedobory oraz ułatwia przyswajanie z diety mikroelementów i soli mineralnych. W przypadku demineralizacji przywraca siły zarówno młodzieży jak i osobom starszym.

Działa wspomagająco przy:

 • demineralizacji u rekonwalescentów
 • demineralizacji w każdym wieku
 • profilaktyce demineralizacji u sportowców
 • profilaktyce osteoporozy.

REXORUBIA preparat przeciw demineralizacji,

charakteryzuje się doskonałą tolerancją i brakiem efektów ubocznych. Skuteczny przy bólach kostnych i demineralizacji (powoduje wzrost mineralizacji tkanki kostnej).

Rexorubia doskonale nadaje się do leczenia demineralizacji u kobiet, młodocianych i sportowców.

Lek jest skuteczny w łagodzeniu skutków:

 • anemii,
 • krzywicy,
 • próchnicy zębów,
 • neurastenii,
 • łamliwości paznokci,
 • wypadania włosów.
 • Polecany jest w leczeniu złamań kości.

Wykonano badania dwóch, przypadkowych grup pacjentów, z których jedna otrzymała placebo, aby dowieść na drodze eksperymentalnej, że homeopatyczny lek o nazwie Rexorubia rzeczywiście jest skuteczny w przypadkach demineralizacji tkanki kostnej u dorastających dzieci, demineralizacji po porodzie, osteoporozy czy złamań będących skutkiem nadwyrężeń sportowych.

Opis badania: Z grupy 60 pacjentów, korzystających z porad lekarskich w zakresie medycyny sportowej i ginekologii, utworzono dwie jednorodne grupy pod względem wieku (od 15 - 40 lat), płci oraz rodzaju dolegliwości. W trakcie eksperymentu trwającego 60 dni, obie grupy pacjentów zgodziły się odstawić dotychczasowe leczenie, w celu poddania się terapii Rexorubią lub placebo, stosowanych 3 x dziennie po 1 łyżeczce 1 godz. przed posiłkami.

Na podstawie zakodowanego kwestionariusza oceniano wyniki kliniczne badań krwi i badań radiologicznych wykonywanych w dniu rozpoczęcia eksperymentu i 60 dni później.

Pierwszego dnia badania zastosowano kwestionariusz wg. Huskinsona zawierający skalę bólu kostnego. Mineralizacja tkanki kostnej oceniona została na podstawie osteodensjometrii (mierzona w g/cm2 na wysokości L-2, L-4, drogą absorbcjometrii typu bi-x). Stworzono także biologiczny bilans zawartości wapnia we krwi.

Identyczną procedurę przeprowadzono w 60 dniu badania. Tego rodzaju podejście umożliwiło prześledzenie ewolucji badanych parametrów. Oczywista korzyść terapeutyczna!!!

Zauważono znaczącą poprawę w trzech przyjętych kryteriach.

 1. bólu kostnego
 2. demineralizacji - zwiększenie gęstości mineralnej kości ( zauważono wzrost z 1,06g/cm2 do 1,22g/cm2)
 3. zawartości wapnia we krwi - stwierdzono znaczące działanie Rexorubii na zawartość wapnia we krwi średnio z 92,57mg/l do 95,63mg/l.

Wnioski:

Po terapii zauważono oczywisty zysk terapeutyczny w grupie zażywającej Rexorubię. Badanie to wskazuje na doskonałą tolerancję leku i brak efektów ubocznych. Lekarze odnotowali pewne i bezsprzeczne wyniki działania tego leku homeopatycznego, skutecznego przy bólach kostnych i demineralizacji (wzrost ilości wapnia we krwi).

Rexorubia więc doskonale nadaje się do leczenia demineralizacji u kobiet, młodocianych i sportowców.

Dawkowanie:

Jeżeli lekarz nie zaleci inaczej : małe dzieci - 1 łyżeczka granulatu rozpuścić w niewielkiej ilości wody lub mleka i podawać 3 x dziennie, 1 godz. przed posiłkami. Dorośli i starsze dzieci - 1 łyżeczka 3 x dziennie, 1 godz. przed posiłkami.

Profilaktycznie zaleca się stosowanie leku na wiosnę i na jesieni przez 2 - 3 miesięce. Leczniczo do wyrównania niedoborów.

Opakowanie:

Pudełko 350 g.

Postać leku:

Granulat - 350 g

Skład:

Natrum sulfuricum D6, Silicea D6 , Calcarea carbonica D8 , Calcarea iodata D8  , Calcarea phosphorica D4 ,
Natrum phosphoricum D4 , Magnesium phosphoricum D4 , Ferrum phosphoricum D4 , Rubia D6 , Juglans pulv. D6 , Sacchar.