Homeopatia daje możliwości skutecznego leczenia większości powszechnych schorzeń takich jak: grypa, ostre i/lub nawracające infekcje górnych dróg oddechowych, zaburzenia trawienia, stres, bezsenność. Czy leki homeopatyczne działają szybko? Tak. Używane w przypadku chorób o ostrym przebiegu, leki homeopatyczne mają bardzo szybkie działanie, zwłaszcza jeśli są podane zaraz po wystąpieniu pierwszych objawów choroby. W przypadku chorób przewlekłych ( jak astma, migrena, alergia, choroby reumatyczne) leczenie będzie oczywiście dłuższe.

W przypadku chorób przewlekłych leczenie homeopatyczne ma na celu zmniejszenie intensywności objawów oraz zmniejszenie częstotliwości nawrotów, jak w przypadku leczenia objawów alergii czy opryszczki.

W niektórych przypadkach tak. Samo leczenie poparte poradą farmaceuty może wystarczyć w przypadku wielu powszechnych dolegliwości, gdyż lek homeopatyczny może być wiarygodnym rozwiązaniem o szybkim działaniu, dostosowanym do sytuacji. Jednakże w przypadku utrzymujących się objawów, konieczna jest konsultacja lekarska w celu właściwego zdiagnozowania dolegliwości oraz zastosowana odpowiedniej kuracji. Czy można przyjmować równocześnie leki homeopatyczne i alopatyczne?

Nie ma żadnych przeciwwskazań dotyczących równoczesnego przyjmowania leków homeopatycznych i alopatycznych. Twój lekarz może przepisać te leki osobno lub zastosować jednocześnie, w zależności od twojego stanu zdrowia.

Nie. Leki homeopatyczne nie maja żadnych działań ubocznych, nie ma przeciwwskazań w ich stosowaniu, nie ma szkodliwych interakcji z innymi lekami, ani efektów ubocznych wynikających z spożycia większych ilości leku. Kobiety w ciąży mogą więc stosować leki homeopatyczne bez ryzyka dla siebie i dziecka. Jednakże w tym przypadku jest zalecana konsultacja lekarza lub porada farmaceuty.

 

Przepisywanie leków homeopatycznych odbywa się po dokładnej diagnostyce lekarskiej. Może odbywać się na kilka sposobów:

- proste zlecenie, czyli przepisanie leków w bardzo często występujących dolegliwościach (zapalenie nosogardła, dolegliwości u dziecka w okresie ząbkowana itp.)

- dobranie leku dostosowanego do Państwa charakterystycznych objawów (przykład: czy ból nasila się, czy ustępuje pod wpływem ruchu?)

- zastosowanie strategii leczenia uwzględniającej wiele różnorodnych kryteriów: dolegliwości które są bezpośrednim powodem zgłaszania się na konsultację, przeszłość chorobowa pacjenta, wyniki badań dodatkowych, badana RTG, USG itp., ale także reaktywność na różnorodne czynniki środowiskowe (wrażliwość na zimno, nietolerancja wysokich temperatur itp.), cechy zachowania (niepokój, drażliwość itp.)

 

Urarthone stabilizuje poziom kwasu moczowego w organizmie, lecz gdy występuje w nadmiarze, obniża jego poziom.

"Pochodzę z małej miejscowości gdzie dostępność jak i znajomość leków naturalnych jest minimalna, czy możecie mi polecić aptekę wysyłkową , w której mogłabym zamówić leki, suplementy na naturalnych składnikach, jak również zaczerpnąć informacji na temat nowości rynkowych."

Sprawdzonym miejscem posiadającym szeroki asortyment leków, suplementów oraz produktów BIO jest apteka internetowa www. centrumhomeopatii.pl. Informacji radzimy szukać na blogozdrowiu.info i w magazynach o tematyce medycznej.

"Jesteśmy tradycyjną rodziną 2+2 . Od czasu kiedy syn poszedł do szkoły wiecznie pojawiają się w naszym domu infekcje i przenoszą się na członków rodziny , co w rezultacie kończy się kolejnym antybiotykiem. Czego możemy spróbować , aby wzmocnić naszą odporność, szczególnie w okresie jesienno -zimowym?"

W okresie wzmożonych zachorowań polecamy Państwu kombinacje leków L52 oraz Echinacea Nr 40. Przy pierwszych objawach infekcji należy je przyjmować co 2-3 godz. przez1-wszą dobę, potem zgodnie z ulotką 3 razy dziennie. Jako wzmocnienie organizmu radzimy pomyśleć o miodzie , kiszonkach , naturalnych sokach z aronii, czarnego bzu czy pigwy(duża zawartość wit.C) oraz o częstym wietrzeniu pomieszczeń.


Proszę pomyśleć o lekach homeopatycznych >problem jest bardzo powszechny-często poruszany w artykułach pism medycznych. Aby wyciszyć trochę nerwy dnia codziennego polecam L72-lek złożony homeopatyczny-jeżeli nie wystarczy, aby lepiej wypocząć w nocy, proszę spróbować Passiflora G.C.L.- 25 kropli ok. 2 godzin przed snem.

Nasza Oferta